Východ kraje očekává první sníh, napadnout ho může až 10 centimetrů

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Neustávající deště, nízké teploty, vítr a rozvodněné řeky. Takový obrázek vykreslil Český meteorologický ústav pro Zlínský kraj na nadcházející dny. Ke stávajícím výstrahám dnes přidal další varování, Vsetínsko se totiž může dočkat první sněhové pokrývky.

Během úterý kraj čekají přetrvávající dešťové srážky, čerstvý vítr s nárazy kolem 15 m/s a teploty do 7 °C. Ty by však během noci měly dále klesat. „V polohách nad 800 metrů očekáváme do rána a v průběhu dopoledne až 10 centimetrů mokrého sněhu,“ předpověděl Milan Bubniak z brněnské pobočky ČHMÚ.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Meteorologové kvůli nové sněhové pokrývce vydali výstrahu. Týká se Vsetínska a Rožnovska a platit bude do středečního poledne.

Deště jen tak neustanou, hladiny řek mohou stoupat

Vydatný déšť potrápí kraj přinejmenším ještě během středy. Varování před srážkami s úhrny 30 až 60 milimetrů za 24 hodin potrvá do zítřejšího poledne.

V důsledku přetrvávajících dešťů se mohou zvedat některé toky. Nejvíce zasažená by podle meteorologů měla být oblast Rožnova, Valašského Meziříčí, Vsetína, Uherského Hradiště, Otrokovic a Kroměříže. Povodňová pohotovost tu platí až do odvolání, toky tady mohou vystoupat až na 2. stupeň povodňové aktivity.