Pozor na podvodníky! Slovácká firma málem přišla o více než 800 tisíc korun

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Nechybělo mnoho a firma z Uherskohradišťska by přišla bezmála o 820 tisíc korun. Může za to neznámý podvodník, který se vydával zahraničního partnera společnosti. Podle policie nejde na Uherskohradišťsku o ojedinělý případ.

Podvodník si nejdřív dosud nezjištěným způsobem opatřil obchodní e-mailovou komunikaci mezi slováckou a rakouskou firmou. „Poté díky získaným informacím navázal na komunikaci těchto společností, začal se vydávat za rakouského partnera a další platbu požadoval zaslat bankovní účet do Turecka. Na základě tohoto e-mailu mu na uvedený účet zaslal jednatel uherskohradišťské společnosti třicet tisíc euro. Následně si platbu ověřil v Rakousku a zjistil, že peníze firmě nepřišly. Přestože pachatel částečně pozměnil e-mailovou adresu, e-mailová schránka se při komunikaci tvářila jako pravá a falešná odpovědní adresa zůstávala skrytá,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na případu spolupracovali kriminalisté s kolegy z Interpolu. „K velké radosti jednatele uherskohradišťské společnosti byly před několika málo dny peníze vráceny na firemní účet,“ dodala Simona Kyšnerová.

Podobné případy nejsou podle ní na Uherskohradišťsku ojedinělé. „Již v minulosti se kriminalisté s obdobnými skutky setkali. Apelujeme proto na firmy, aby své transakce řádně ověřovaly, nejlépe více způsoby, a nestaly se tak terčem podvodníků,“ zdůraznila mluvčí.