Odstartovala poslední etapa regenerace sídliště Luh

Ilustrační foto.

VSETÍN – Ve středu 7. října započala poslední etapa oprav sídliště Luh. Dokončení této akce je naplánováno v červnu příštího roku.

„Veškeré práce sedmé etapy regenerace Luhu budou probíhat na pozemcích ve vlastnictví města v okolí bytového domu na ulici Svornosti číslo 1811. Do konce letošního roku by zhotovitel měl provést stavební úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch,“ uvedl starosta Jiří Růžička. Poté proběhne zimní přestávka a po ní se začne pracovat na úpravách multifunkčního hřiště, postaví se dvě nová dětská hřiště s herními prvky pro děti od 6 do 12 let, opraví se chodníky a vysadí se nové stromy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Regeneraci sídliště město započalo v roce 2015, až do současnosti do ní investovalo padesát milionů korun, patnáct milionů šlo z dotací. Poslední etapa si vyžádá více než pět milionů korun, polovina pokryje dotace Státního fondu podpory investic.