Zloděj vlekl nočním Hradištěm ukradený skútr, narazil přitom na policistu v civilu

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – „Boží mlýny“ mlely v případě pětadvacetiletého recidivisty z Uherskohradišťska nezvykle rychle. Jen chvíli potom, co stihl ukradnout zaparkovaný skútr, ho s lupem spatřil kriminalista, kterým měl zrovna volno. Mladý muž si za krádež v nouzovém stavu může odsedět až osm let.

Skútr zloděj ukradl v noci z pátku na sobotu od bytového domu v Uherském Hradišti, před kterým byl zaparkovaný. Zatímco se s kořistí snažil odejít, zahlédl ho policista v civilu. „Osoba uprostřed noci, vlekoucí neosvětlený skútr, mu přišla podezřelá. Zavolal proto uniformovaným kolegům z obvodního oddělení a svůj poznatek jim sdělil. Do příjezdu hlídky pak podezřelého muže sledoval,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pachatel ale nebyl policistům schopný vysvětlit, jak k motorce s uzamčenými řídítky přišel. Podíl na tom měl i požitý alkohol. „Navíc se jednalo o osobu, která byla hlídce dobře známá. Již v minulosti totiž obdobnou trestnou činnost páchala a byla za ni i odsouzena,“ dodala Simona Kyšnerová.

Policisté následně vyhledali majitele skútru. Ten dosud vůbec nevěděl, že o motorku za 15 tisíc korun přišel, po chvíli ale krádež potvrdil.

Pětadvacetiletý muž si v pondělí vyslechl obvinění. „Vzhledem k tomu, že se tohoto trestného činu dopustil v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu nyní až osmileté vězení,“ uzavřela mluvčí.