Valašské Meziříčí zřídilo telefonní linku pomoci

Ilustrační foto.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Pro osamělé seniory a osoby se zdravotním postižením zřídilo Valašské Meziříčí linku pomoci. Ta bude dostupná od úterý 20. října denně od 8 do 15 hodin.

Na telefonních číslech 775 857 847 a 775 857 848 si je vyslechnou zaměstnanci města a pomůžou třeba se zajištěním nákupu. Pokud tedy senioři a nemocní lidé nemají možnost obstarat si jídlo, drogerii, léky nebo zdravotnické potřeby, můžou využít tuto službu. Ta byla dostupná i při jarní koronavirové krizi. „Pracovníci našeho odboru je vyslechnou a nákup zprostředkují pomocí dobrovolnického centra ADRA,“ doplnila Jarmila Mužíková, vedoucí odboru sociálních věcí. Služba je zřízená pro občany města a jeho místních částí. Zajištění nákupu a jeho dovoz je bezplatné, platí se pouze hodnota zboží.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Telefonní čísla jsou také v provozu při zájmu o rozhovor. Dotyční můžou mít určité starosti a potřeby, které zaměstnanci odboru sociálních věcí vyslechnou a také poradí, kam se v případě potřeby dále obrátit.