Dětské dopravní hřiště prošlo opravou

Foto: Jiří Žůrek

VSETÍN – Dětské dopravní hřiště v areálu základní školy na Trávníkách prošlo generální opravou. Vsetín tak má moderní místo, kde se děti učí reálný provoz na silnicích.

Na hřiště chodí děti ze všech vsetínských škol a okolních obcí, v poslední době byl ale jeho stav nevyhovující. V půli července proto trávnická škola zahájila jeho opravu. Obnovil se poškozený asfaltový povrch, vyměnily dlažby chodníků, bylo obnoveno dopravní značení, aby odpovídalo současné legislativě. Vyměnila se i světelná signalizace včetně kabelů a sloupů. Na hřišti přibyly i dopravní prvky pro nevidomé, hlavně signální a varovné pásy na chodníku, vodící pásy na přechodu pro chodce. Proběhla také instalace simulovaného železničního přejezdu bez závor. „A v neposlední řadě jsme areál dovybavili lavičkami a odpadkovými koši, neboť tam chodí odpočívat i děti ze školního klubu a družiny,“ dodal ředitel školy Libor Slováček.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Práce skončily v závěru srpna, celá akce stála 1,6 milionu korun, polovinu uhradila dotace od BESIPu, druhou polovinu město, které je zřizovatelem školy.