Kriminalisté odhalili pěstírnu konopí na Kroměřížsku. Zabavili stovku rostlin

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížští kriminalisté provedli v úterý ráno zásah v rodinném domě v obci na Kroměřížsku. Potvrdily se tak jejich poznatky z prověřování, že se v domku pěstuje konopí. Zajistili přitom přes sto rostlin.

Policisté na dvou různých místech na Kroměřížsku zadrželi dva muže ve věku 27 a 30 let podezřelé z pěstování konopí indolovým způsobem. „Při zásahu kriminalisté v domku zajistili více jak sto různě vzrostlých rostlin konopí setého v květináčích, dále 3 pěstební stany, ventilátory, kanystry s hnojivem, osvětlovací rampy a další předměty potřebné pro pěstování marihuany, které jsou důležité pro trestní řízení,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zajištěné rostliny byly zaslány k odbornému zkoumání, která má zjistit množství účinné látky. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku a na případu nadále pracují,“ dodala Lenka Javorková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR