Při tragické nehodě u Jasenné zahynula řidička i spolujezdkyně

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Podle aktuálních informací si tragická nehoda na silnici mezi Liptálem a Jasennou vyžádala dva lidské životy. Stalo se tak po nárazu do stromu, po kterém auto začalo hořet. Na vině byla nejspíš vysoká rychlost.

K havárii došlo dnes po půl šesté ráno. „Řidička osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic v levotočivé zatáčce zřejmě z důvodu vysoké rychlosti čelně narazila do stromu a s vozidlem skončila na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Při nehodě zahynula nejen řidička, ale také její spolujezdkyně. Totožnost obětí potvrdí až nařízená soudní pitva,“ sdělila dnes v poledne policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo vyrazily čtyři jednotky hasičů. „Po příjezdu průzkumem hasiči zjistili, že vozidlo se nachází mimo komunikaci na kraji lesa, převrácené na střeše a celé v plamenech. Hasiči ihned k likvidaci požáru použili vysokotlaký proud vody a následně C proud. Z vozidla vytékaly pohonné hmoty, které stále hořely a komplikovaly tak likvidaci požáru. Jakmile to situace dovolila, byl na místo nehody povolán vyprošťovací automobil, pomocí něhož hasiči vytáhli vozidlo zpět na cestu. Poté hasiči z vozidla vyprostili dvě osoby bez známek života,“ popsala událost mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Silnice mezi Jasennou a Liptálem je kvůli nehodě uzavřena. „Policisté v obou obcích odklánějí dopravu. Předpokládáme, že kolem třinácté hodiny bude silnice znovu zprovozněna,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Veškeré okolnosti tragické dopravní nehody prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty. „Pokud jste inkriminovaným místem projížděli v čase 6:20 až 6:45, zavolejte, prosím, na linku tísňového volání policie 158,“ dodala Monika Kozumplíková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje