Odběrové místo na otrokovické poliklinice už není určeno jen pro seniory

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Poliklinika v Otrokovicích začátkem listopadu umožnila místním seniorům využít odběrové místo, kde se doposud na onemocnění covid-19 testovali jen samoplátci. Nově budou moct s e-žádankou přijít všichni obyvatelé města.

Odběrové místo se otevře širší veřejnosti od pondělí 16. října. Aktuální kapacity totiž umožňují zvládat větší počet odběrů. „Nyní mohou na odběry jak samoplátci, tak lidé, kteří jsou vysláni prostřednictvím svých praktických lékařů nebo hygienickou stanicí. Z hygienických důvodů budou odběry samoplátců a odběry indikovaných pacientů prováděny v různých dnech,“ informovala dnes mluvčí otrokovické radnice Romana Pastuszková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odběry na poliklinice budou probíhat v úterý a ve středu pouze na základě předchozího telefonického objednání na čísle 739 408 931, na které můžete volat v pracovní dny mezi 9. a 11. hodinou. „Žádáme objednané klienty na odběry covid-19, aby chodili pokud možno přesně na stanovený čas. Důvodem je, aby se co nejméně potkávali s ostatními návštěvníky polikliniky,“ vyzval jednatel Městské polikliniky Otrokovice Pavel Javora.