Podvodník se vydával za hasiče, rodinu své přítelkyně obral o 300 tisíc

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Tři roky lží a podvodů připravil sedmadvacetiletý muž své přítelkyni a její rodině. Pod různými záminkami si od nich půjčoval peníze, až jeho dluh překročil čtvrt milionu. Nyní ho z několika trestných činů obvinili zlínští kriminalisté.

Mladý muž z Havlíčkova Brodu se seznámil s přítelkyní v roce 2016 a začali spolu žít v domě jejích rodičů. „Muž tvrdil, že pracuje jako hasič a po nějaké době žádal postupně rodiče i prarodiče ženy o půjčky ve výši od 30 do 50 tisíc korun. Půjčené peníze měly uhradit kurzy, vybavení a různé poplatky související se zaměstnáním muže a jeho povýšením. Slíbil, že veškeré pohledávky ze svého platu postupně splatí,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Členové rodiny, kteří mu plně důvěřovali a měli s ním dobré vztahy, mu během pouhých čtyř měsíců půjčili celkem 267 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Protože peníze nevracel a několikrát neuhradil nájemné za byt, který si s přítelkyní pronajali, začala žena zjišťovat, kde vlastně partner pracuje. Přišla na to, že po celou dobu nikde nepracoval a navíc ji podváděl. Jelikož měli dítě, vídali se dál i po rozchodu. „V té době využil znalosti jejího přístupového hesla a požádal prostřednictvím jejího elektronického bankovnictví o úvěr ve výši deset tisíc korun. Když ženě peníze přišly na účet, sdělil jí, že jí poslal výživné pro syna, které ji jinak posílal pouze zřídka,“ vylíčila Monika Kozumplíková.

Trpělivost mladé ženě došla loni v září a podala na něj trestní oznámení. „Kriminalisté kromě veškerých dalších informací v průběhu prověřování zjistili, že muž v období od roku 2016 do roku 2019 pracoval v celkem deseti zaměstnáních, a to v průměru 1 až 3 měsíce. Navíc bylo proti němu vedeno sedm exekučních řízení v celkové výši téměř tři sta tisíc korun,“ uvedla mluvčí.

Obvinění muž všechno popřel. Tvrdí, že si peníze nepůjčoval, ale dostal je, a tudíž neměl důvod je vracet.

Zlínští kriminalisté muže obvinili ze spáchání podvodu, úvěrového podvodu a neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací, čehož se dopustil v letech 2017 a 2019 na Zlínsku. „Muži, který má za obdobné jednání již dva záznamy v rejstříku trestů a který je v současné době v podmínce, hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřela Kozumplíková.