Mikuláš na Vsetíně přiveze Vánoce

Ilustrační foto.

VSETÍN – Netradiční oslavy Mikuláše na Vsetíně proběhnou ve čtvrtek  3. prosince, kdy koňský povoz přiveze tohoto zástupce Vánoc spolu s čertem a andělem. Kvůli všem opatřením tak bude družina projíždět v dopoledních hodinách ulicemi města, hlavně kolem mateřských škol a domovů pro seniory.

„Od osmi do půl dvanácté bude koňský povoz s mikulášskou družinou projíždět kolem mateřských škol a domů pro seniory, od čtrnácti do sedmnácti hodin pak vánočně naladí centrum Vsetína,“ popisuje místostarosta Pavel Bartoň. V sedmnáct hodin proběhne na Dolním náměstí rozsvěcení vánočního stromu, letos bohužel bez přítomnosti veřejnosti. O atmosféru ale nepřijdete, vše bude přenášeno online. Můžete se ale přidat symbolicky, nazdobit si okna, rozehrát zvonečky a připojit se tak k rozsvěcení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zajímavý nápad má také radnice, která spustila výzvu pro šíření vánoční atmosféry. Stačí zachytit na fotku vánoční aranžmá, stromeček nebo výzdobu oken a vše sdílet na Facebooku nebo Instagramu. Před domem kultury budou pro mateřské školy připraveny stromky, které si mateřinky ozdobí dekoracemi, které vyrobily děti. Zdobení bude probíhat od 30. listopadu do 5. prosince.