Policisté na Zlínsku načapali za dva dny hned tři zdrogované řidiče

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Během pouhých dvou dní po vánočních svátcích zastavili policisté z eskortního a pohotovostního oddělení na Zlínsku hned tři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem drog. Míru jejich provinění ještě stanoví znalecký posudek, v každém případě jim ale hrozí pokuta a zákaz řízení.

Prvního hříšníka přistihli policisté v neděli po druhé odpoledne. Řidič fabie projížděl Gahurovou ulicí ve Zlíně. „U čtyřiatřicetiletého řidiče tohoto vozidla byla zkouška na omamné a psychotropní látky pozitivní,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Následující den zastavili v Zádveřicích auto stejné značky, které řídil třiatřicetiletý muž. „U muže byl také pozitivní test na požití omamných a psychotropních látek, navíc měl u sebe také sušenou travní hmotu. Přiznal, že užil pervitin i kouřil marihuanu. Policisté nalezenou drogu zajistili a odeslali ke kriminalistického zkoumání,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Drogy si před řízením dopřál i dvaatřicetiletý řidič Volkswagenu Polo, který měl pozitivní test na marihuanu. Na toho policisté narazili včera po osmé večer na zlínském sídlišti Jižní Svahy.

Všechna auta policisté prohledali, aby zjistili, jestli se v nich nenachází další drogy. Řidičům zakázali další jízdu a převezli je na lékařské vyšetření. „Podle množství drogy potom policisté na základě znaleckého posudku stanoví, zda se řidiči dopustili přestupkového nebo trestního jednání. V obou případech jim hrozí pokuta a zákaz řízení,“ dodává mluvčí.

U řidiče v Zádveřicích policisté našli také sušenou travní hmotu, kterou odeslali ke zkoumání. Foto: Policie ČR