Proč manželé Vydra s Bouškovou vítali Nový rok španělským zvykem?

Manželé Jana Boušková (66) a Václav Vydra (64) tvoří stabilní pár českého šoubyznysu a jsou oblíbenou ozdobou společenských událostí pro svoji stabilně dobrou náladu, která z nich vyzařuje. A to i přres nepříznivé ibdobí, kdy oběma už velmi schází jeviště. Alespoň herečka si tedy velmi váží své role Lojzičky v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kterou stále ještě natáčí. 

V čem spočívá novoroční zvyk, který pochází ze Španělska?

Boušková: Pro každého z nás si připravíme talířek s dvanácti kuličkami hroznového vína. To je španělský zvyk, který dodržujeme. Symbolizují 12 měsíců v roce. Při odbíjení půlnoci musíte sníst každou vteřinu jednu kuličku a přát si nějaké přání.

Jak si letošního Silvestra užili?

Vydra: Na Silvestra jsem měl mít dvě představení v Divadle na Vinohradech. Vždycky jsem byl otrávený, když jsem měl tenhle den hrát. Letos hrát nemůžeme a jsem otrávený právě z toho. Nesouhlasím s tím, ale nemohu proti tomu nic dělat. A právě ta bezmoc je nejhorší. Strašně nemám rád, když se něco zakazuje. Navíc něco, co dělá ostatním lidem radost.

Jaké je jeho přání do nového roku?

Hlavně zdraví, to je nejdůležitější. A trochu štěstí k tomu. A nějakou tu korunu. Aby nescházela, když je potřeba. A to bych přál i všem ostatním lidem. A ještě bych si přál, abychom našli sílu na to nenechat si vzít alespoň ty zbytky svobody, které nám ještě zbyly, a nepřestali si uvědomovat, co to vlastně ta svoboda je a co z nás zbude, když ji ztratíme.

Má Jana nějaké předsevzetí pro tento rok?

Žádná předsevzetí si k novému roku nedávám. Každoročně se snažím ale udělat něco pro sebe. Učím se španělsky, anglicky, pečuji o své zdraví a také cvičím,“ dodala závěrem Jana Boušková, která se těší na návrat na divadelní prkna a na diváky v Národním divadle nebo v muzikálu Kvítek mandragory v Divadle Broadway.