Noc ve Zlíně: Strážníci sváděli boj o život, pak museli krotit divokou party

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Zlínští strážníci měli během noční služby z pondělí na úterý napilno. Kromě rutinních záležitostí se vydali na pomoc seniorovi, který o sobě nedával vědět. Posléze museli ukončit zábavu, při které došlo na pěsti.

Krátce po osmé hodině večer se na služebnu městské policie dostavili dva dospělí bratří, kteří měli obavy o zdraví čtyřiaosmdesátiletého tatínka. Nemohli se mu dovolat a nereagoval ani na zvonění a klepání na dveře bytu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci zjistili, že se v bytě svítí, a když ani na jejich klepání nikdo nereagoval, vstoupili dovnitř přes balkon s pomocí další hlídky. „Zde pak nalezli seniora, který nevykazoval známky života. Přesto ihned započali resuscitaci, v níž vytrvali až do okamžiku, kdy lékař zdravotnické záchranné služby konstatoval smrt,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

„Bohužel ne každá událost, při níž strážníci vstupují do bytu seniorů, může mít dobrý konec,“ uzavřel Pavel Janík.

Mladá žena řádila v bytě jako smyslů zbavená

Stejná hlídka byla jen pár minut po druhé ráno přivolána do bytu, ze kterého se ozýval hlasitý hluk a křik. Nacházeli se tam dva muži a dvě mladé ženy, mezi kterými došlo ke konfliktu. „Jeden z nich si totiž pozval svoji sestru a ta se dostavila společně se svojí kamarádkou. Aby zábava hladce plynula, alkohol tekl proudem. To vše do okamžiku, dokud přizvaná kamarádka nezjistila, že jí chybí peněženka. Z nějakého důvodu nabyla dojmu, že se jí v nestřežený okamžik zmocnila právě sestra uživatele, které vzápětí věnovala dva údery pěstí do obličeje, poté rozházela po bytě různé věci a vyzvracela se v kuchyni,“ vylíčil Janík.

Výpovědi všech přítomných se v zásadě shodovaly. „Když byly zvratky uklizeny a situace zklidněna, následovalo orientační vyšetření na ovlivnění alkoholem. To prokázalo hodnoty od 2,2 po 3,4 promile u všech zúčastněných. Poté byla překvapivě nalezena také „ztracená“ peněženka, která se nacházela pod matrací, na níž předtím všichni hledali v horizontální poloze vnitřní klid,“ dodává Pavel Janík s tím, že podezřením z přestupků proti veřejnému pořádku a občanskému soužití se nyní bude zabývat správní orgán.