Zloděj z Otrokovic má v rejstříku už 29 záznamů, teď se prý opravdu polepší

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Po návratu z vězení uplynul jediný měsíc a jedenapadesátiletý recidivista z Otrokovic se opět vydal „do terénu“. Nenapravitelný zloděj nejdřív ukradl peněženku, poté se ještě pokusil vykrást zlínský půldomek. Nyní mu hrozí až osm let vězení, slíbil ale, že konečně začne vést řádný život.

Muž byl po propuštění z vězení bez peněz, rozhodl se proto nějaké opatřit. „Když procházel v polovině října centrem krajského města, vstoupil do otevřené kanceláře jedné z budov, uviděl kabelku a v ní peněženku. Tu vzal a utekl. Při útěku ho viděla majitelka odcizené peněženky, volala na něj, aby zastavil, ale dostihnout se jí ho nepodařilo. V peněžence byly čtyři tisíce korun,“ vylíčila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K druhému pokusu se odhodlal začátkem listopadu. V místní části Letná si vyhlédl jeden z půldomků. „Nejprve vešel na terasu a z ní potom do jednoho z pokojů v domě. Snažil se najít něco, co by mohl odcizit, ale poté, co z domu uslyšel zvuky, raději utekl, aniž by něco odcizil. Majitelé ho ale slyšeli a po zhlédnutí kamerových záznamů událost oznámili na policii,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Policistům netrvalo dlouho přijít na to, kdo má oba případy na svědomí. Muž je jim totiž dobře známý, v rejstříku trestů má už 29 záznamů. Tentokrát ho komisař obvinil z krádeže a porušování domovní svobody, za což mu vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu hrozí až osm let ve vězení. „Nenapravitelný zloděj se přiznal, vyjádřil lítost a slíbil, že už bude vést řádný život,“ dodala mluvčí.