Kdo je nová postava v Ulici? Ženská co se ráda směje a nenechá si nic líbit!

V Ulici se objeví nová tvář. Krásná neznámá se jmenuje Dita Tálská a hraje ji Vendula Fialová (32). Bude novou spolupracovnicí Vítka (Filip Čapka) a dá se očekávat, že přinese nejednu napínavou chvíli a možná i trápení Vítkově manželce. Jak se bude tento příběh vyvíjet sledujte každý den v podvečer na TV Nova. 

Vendula Fialová pochází z Ostravy a má vystudovanou hereckou konzervatoř. Diváci TV Nova ji mohou znát ze seriálů Policie Modrava II. a Ordinace v růžové zahradě 2. Několik let moderovala počasí v Dobrém ránu a její hlas je známý z rádia Kiss nebo Hitrádia. Její domovskou scénou je Divadlo pod Palmovkou, ale hostuje i v dalších pražských divadlech. Vendula o své roli v seriálu Ulice říká: „Dita je sympatická ženská, která v osobním životě neměla štěstí na správného partnera. Syna Olivera má s ex-manželem ve střídavé péči a snesla by mu modré z nebe. Práce v bance ji baví a je v ní vesměs úspěšná, ale sama sebe si váží dost na to, aby se ozvala, když je něco nefér. Je to parťák, kámoška.“ Dita pracuje na podobné pozici jako Vítek. Ten je sice služebně starší, ale z Liberce do Prahy nastoupil relativně nedávno. Mladší Dita má tak výhodu v tom, že na pobočce pracuje mnohem déle. Jako kolegové si velmi dobře rozumí, a to možná i díky novému společnému nepříteli. Jak s nově vznikajícím přátelstvím kolegové naloží a co řekne na sympatickou kolegyni Vítkova manželka?

Kdo je Vendula Fialová? 

Herečka, moderátorka a optimistka. Ráda se směji, klidně nahlas!

Díváte se na Ulici?  

Ulici jsem dřív sledovala hodně, ale pravdou je, že běží v čase, kdy jsem většinou v divadle, tak ji vídám sporadicky. Pravidelně ji sledují mé kamarádky, a až mě tam uvidí, budou pištět radostí, psát, volat, fotit obrazovku, už se na to těším.

Jaká první asociace vás k seriálu Ulice napadne? 

Jako první mě napadne Ondra Volejník (pozn. barman Tony), úžasný herec, kterého jsem potkala na jevišti při své první velké roli tady v Praze. Je to úžasný člověk. Už jsme se v Ulici dokonce potkali na place, tak to byla velká radost.

Proč si diváci Ditu oblíbí? 

Protože je to normální ženská do nepohody. Parťačka se smyslem pro humor, která nepodrazí.

Máte s vaší postavou něco společného? 

Faktem je, že její oblouk stále pokračuje a doufám, že i bude, ale dosavadní Dita je mi podobná velmi – ženská, která řekne, co si myslí. Točili jsme scénu, kde svůj názor řekne svému nadřízenému a nezalekne se, že riskuje svou pozici v práci, a v tom s Ditou souzním. Když cítím, že se někdo nezachoval fér, řeknu to, a je mi jedno, zdali je to prezident planety. Jde vždy o to, jak to člověk řekne. Volit správnou formu a slova, ale nesmí se zaleknout a mlčet, to ne! A taky se ráda směje a má ráda humor, tak v tom jsme totožné.

Jak jste roli v Ulici získala? 

Byla jsem na kamerovkách na jinou roli, což tehdy nevyšlo. Když se pak hledala herečka na roli Dity, zavolali mi, že pan režisér si mě pamatuje a že bych se do té role hodila. Položila jsem telefon a skákala radostí.

Probíhá natáčení Ulice tak, jak jste si představovala? 

Lidé jsou tam úžasní, a teď myslím opravdu všechny. Od pana řidiče, přes paní v bufetu, lidi na vrátnici, kostymérky, maskérky, zvukaře, kameramany, režiséry, asistenty režie, klapku, rekvizitáře,  je jich tolik, ale na natáčení je pro mě úžasná energie a jsou tak milí, ochotní, vstřícní. Mám z toho velkou radost.

Co vaši herečtí kolegové, jaká je atmosféra na place a mimo natáčení? 

Panuje tam vstřícná a přátelská atmosféra. Nejčastěji jsme na exteriérech, kde se točí banka. Moji kolegové jsou velmi přátelští, takže si hodně povídáme a smějeme se. Je to radost!