Stromy na ulici Hranická čeká ošetření, řidiči musí počítat s omezením provozu

Zdroj: Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Od dnešního dne bude odborná firma provádět ošetření lipové aleje na ulici Hranická. Řidiči a chodci tak musí počítat s dočasnými dopravními omezeními a dbát zvýšené opatrnosti.

Jelikož je 49 vzrostlých stromů již starých a ve špatném stavu, rozhodlo se město na odborném zásahu. Nechalo si také vypracovat dendrologický posudek, který ukázal potřebnost zdravotních řezů a lokálních redukcí stromů. Díky podnětům občanů dojde také k úpravě průjezdu a průchodu. Stromy čekají také bezpečnostní vazby pro zajištění větší stability.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Práce budou v závislosti na počasí probíhat od úterý 23. února po dobu cirka dvou týdnů,“ informuje Jitka Orlitová, referentka odboru komunálních služeb radnice. Jelikož alej lemuje frekventovanou cestu, občané a motoristé si nyní budou muset dávat větší pozor a respektovat omezení v provozu.