Řidič v Kroměříži nedal přednost, při nehodě se zranili čtyři lidé

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽ – Vážná dopravní nehoda zkomplikovala provoz na křižovatce ulic Hulínská a Jožky Silného v Kroměříži. Po střetu dvou osobních aut skončili čtyři lidé se zraněním, tři z nich museli hasiči vyprostit. Podle policie stál za srážkou pětatřicetiletý řidič Hondy Accord, který nedal přednost při odbočování vlevo.

K havárii došlo ve středu kolem půl šesté odpoledne. „Muž za volantem hondy jel po ulici Hulínská směrem od Hulína na Kroměříž a v křižovatce hodlal odbočit vlevo do ulice Jožky Silného. Při tom ale nedal přednost protijedoucímu automobilu Škoda Octavia jedoucímu od centra města na Hulín. V prostoru křižovatky tak došlo ke střetu,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nehoda si vyžádala hned několik zraněných. „Řidič hondy utrpěl lehké zranění, padesátiletý muž za volantem škodovky a jeho třiadvacetiletá spolujezdkyně sedící na předním sedadle byli rovněž lehce zraněni, vážné zranění však utrpěla sedmačtyřicetiletá žena sedící na zadním sedadle, která nebyla připoutána bezpečnostním pásem,“ dodala Simona Kyšnerová.

Účastníkům nehody přispěchali na pomoc hasiči z Kroměříže. „Ve voze Škoda Octavia cestovaly celkem tři osoby, z nichž dvě museli hasiči postupně vyprostit pomocí hydraulického zařízení. Z vozu značky Honda byla vyproštěna na páteřové desce jedna osoba. Všechny zraněné si do své péče převzaly posádky zdravotnické záchranné služby,“ řekl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Policisté u obou řidičů provedli dechové zkoušky. „Starší z mužů nadýchal 0,83 promile, mladší byl negativní,“ upřesnila Simona Kyšnerová.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje