Mladík přepadl muže v Otrokovicích. S nožem na krku po něm chtěl peníze

Ilustrační foto

OTROKOVICE – Až 10 let ve vězení hrozí pětadvacetiletému mladíkovi z České Lípy. Ten minulý listopad pod vlivem alkoholu a drog napadl v Otrokovicích osmačtyřicetiletého muže před jeho domem a chtěl po něm peníze. O incidentu dnes informovala policie.

Muž z Otrokovic se autem vracet po šesté večer z práce a zaparkoval u svého domu. „Znenadání na něj zezadu zaútočil cizí mladý muž, který ho strhl na zem, přiložil mu ke krku lovecký nůž o délce čepele 18 centimetrů a žádal po něm vydání peněz. Napadenému muži se podařilo ze sevření dostat, přičemž utrpěl zranění nožem na ruce,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zraněný muž z místa utekl a vytočil linku tísňového volání. Záchranáři ho poté odvezli do nemocnice.

Otrokovičtí policisté podle popisu mladíka nedaleko místa útoku vypátrali. „Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu vyšší než dvě promile alkoholu, zkouška na přítomnost drog v organismu vykazovala také pozitivní hodnoty,“ dodala Monika Kozumplíková.

Když ale kriminalisté muže obvinili, začal se dalšímu vyšetřování vyhýbat. Nakonec po něm vyhlásili pátrání. „Muže koncem února zadrželi policisté v České Lípě. Třikrát soudně trestaný recidivista, který byl poprvé trestaný již jako mladistvý, se ke svému jednání nepřiznal. O jeho vině a trestu nyní rozhodne soud,“ uzavírá mluvčí.