Vsetín se chystá na přestavbu vlakového nádraží

Ilustrační foto

VSETÍN – Vsetíňané mají před sebou tři roky trvající přestavbu, po níž se dočkají moderního vlakového nádraží. Obnovou projde i přilehlý prostor a vyroste tu parkovací dům s 300 místy. Se stavbou by se mělo začít letos v září.

Současnou výpravní budovu čeká demolice. Nahradí ji moderní dopravní terminál, který propojí železniční, autobusovou a ostatní silniční dopravu. Současné kolejiště se zredukuje a upraví tak, aby vznikla zastřešená bezbariérová nástupiště. V těsném sousedství vyroste pětipatrový parkovací dům s 300 místy. Vjezd i výjezd z něj povede po nové silnici, která se napojí na ulici Nádražní v místě nové okružní křižovatky u polikliniky.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V současné době se jedná i o přeměně zanádražního prostoru, tedy lokality bývalé Delty, Lapače a části Rokytnice. Tento prostor má být s dopravním terminálem, nástupišti a také podzemním parkovištěm ve Smetanově obchodní galerii propojen podchodem vedoucím pod kolejištěm. Vyústí v areálu bývalé Delty, kde město plánuje stavbu záchytného parkoviště. „Areál bývalé Delty bude propojen se silnicí I/69, tedy výpadovkou na Zlín, komunikací a novým mostem, který vybuduje Správa železnic. Sníží se tím dopravní zatížení ulice Na Dolansku. V sousedství polyfunkční budovy Kotovo se tato nová komunikace napojí na silnici I/69 prostřednictvím okružní křižovatky. Ta je součástí stavby zvané Rampa Mostecká, jejímž investorem je Ředitelství silnic a dálnic České republiky,“ přiblížil starosta Jiří Růžička.

Změny se dočká i prostor železničních přejezdů na ulicích U Křivačkárny a Štěpánská. „Oba budou uzavřeny a nahrazeny jedním podchodem. Ulice U Křivačkárny a Štěpánskou pak propojí nová silnice s chodníkem vedoucí podél železnice,“ řekl starosta.

Investice, do které Správa železnic vloží téměř dvě a půl miliardy, odstartuje v září. Hotovo by mělo být koncem roku 2024. Celou vizualizaci budoucí stavby si lidé mohou prohlédnout na webu.