Jak se žije slováckým rodákům ve světě? Jejich příběhy představí Cestobraní online

Foto: archiv pořadatelů

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Cestobraní se podruhé vrací do online prostoru. Festival s podtitulem Slovácko zblízka i zdálky nabídne účastníkům příběhy tří lidí ze Slovácka, kteří dlouhodobě žijí v cizině, a jeden příběh cizince, který naopak bydlí 20 let v Uherském Hradišti. Vše můžete zhlédnout zdarma ve čtvrtek 15. dubna od 18.30.

Hostem cestovatelského festivalu bude Beta Bajgart, úspěšná dublinská fotografka, která se narodila jako Albžběta Kobzová. Tomáš Krcha zas žije a pracuje v Silicon Valley. Michal Bečička, geodet a rodák z uherskohradišťských Sadů, už šest let žije v Kanadě. Vedle domácí trojice se o svůj příběh podělí i Francouz Etienne Vandame, který posledních 20 let „zakotvil“ na Slovácku.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Vloni jsme divákům ukazovali především krásy jednotlivých zemí, letos jsme téma trochu posunuli směrem k zajímavým příběhům tří lidí, kteří se narodili na Slovácku, ale žijí už dlouho v cizině. Myslím, že na náš kraj mohou nabídnout velmi zajímavý pohled. A aby to bylo vyvážené, zvolili jsme i jednu opačnou variantu, kdy nám Etienne bude vyprávět o tom, proč opustil Francii a rozhodl se žít v našem regionu,“ přibližuje letošní formu Cestobraní jeden z organizátorů Marek Pochylý.

Cestobraní proběhne formou videokonference, kdy se hosté připojí přímo ze svých zemí. Moderátorem bude stejně jako vloni cestovatel Jiří Eibensteiner. Přidat se budete moct i vy prostřednictvím odkazu, který naleznete na facebookové události Cestobraní online.

Tomáš Krcha žije a pracuje v Silicon Valley. Foto: archiv pořadatelů
Etienne Vandame žije posledních 20 let v Uherském Hradišti. Foto: archiv pořadatelů
Beta Bajgart je úspěšnou dublinskou fotografkou. Foto: archiv pořadatelů