Odběrový stan ve zlínské nemocnici zůstane v provozu i přes velikonoční svátky

Foto: KNTB

ZLÍN – Zájemci o testy na covid-19 budou moct do zlínského odběrového stanu přijít i na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Stejně tak bude pokračovat i zpracovávání a vyhodnocování získaných vzorků. Kvůli velkému zájmu především o antigenní testování se navíc od příštího týdne rozšíří provozní hodiny.

Ačkoliv by si zdravotníci čtyři dny volna rozhodně zasloužili, zůstanou k dispozici lidem, kteří zamíří do odběrového stanu. „Počty pacientů hospitalizovaných s covidem na našich odděleních bohužel stále narůstají. Testování v tuto chvíli považujeme za velmi důležité, proto jsme nechtěli nechat obyvatele regionu bez možnosti absolvovat test během nadcházejících velikonočních svátků,“ vysvětlila Kamila Slabáková, náměstkyně ošetřovatelské péče Baťovy nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Odběrový stan zlínské nemocnice je v provozu od 7 do 19 hodin ve všední dny a od 8 do 15 hodin o víkendu. Pátek 2. dubna a pondělí 5. dubna jsou v letošním roce svátečními dny, odběrový stan bude ale v provozu ve víkendovém režimu, tedy vždy od 8 do 15 hodin. Ve stejném režimu bude fungovat i v sobotu 3. a v neděli 4. dubna.

Zájem o antigenní testování se oproti únoru zdvojnásobil. Nemocnice proto rozšířila provozní dobu i kapacity a pokračovat v tom bude i nadále. „Zájem o antigenní testy je stále velký, denně jsme jich schopni provést více než tři sta, termíny se ale rychle plní. Od příštího týdne tedy o dvě hodiny zkrátíme časy odběrů pro PCR testování a naopak prodloužíme o čtyři hodiny víkendové odběry pro antigenní testování,“ doplnila Kamila Slabáková.

Od úterý 6. dubna budou odběry pro PCR testy probíhat ve všední dny od 7 do 17 hodin a o víkendech od 8 do 15 hodin. Antigenní testování bude probíhat ve všední dny nadále od 7 do 19 hodin a o víkendech od 8 do 19 hodin. Všichni zájemci o antigenní i PCR testování si musí svůj termín předem rezervovat prostřednictvím objednávkového kalendáře, který je spolu s dalšími informacemi dostupný na webu nemocnice.