Řidička nedala přednost na přechodu, narazila do tříleté holčičky

Foto: Policie ČR

NOVÝ HROZENKOV – Dramatické chvilky si musela prožít maminka s malými dětmi v Novém Hrozenkově. Když s nimi přecházela přes cestu, do její tříleté dcerky narazilo auto. Řidička totiž před přechodem včas nezastavila.

Nehoda se stala v úterý kolem půl čtvrté odpoledne v Novém Hrozenkově. „Žena tam hodlala přejít se svými dětmi, kdy jedno vezla v kočárku a druhé šlo vedle kočárku, vozovku přes přechod pro chodce. Před přechodem jim zastavilo vozidlo jedoucí ve směru od Halenkova, proto začala žena s dětmi přecházet,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z opačného směru přijíždělo k přechodu auto značky Suzuki, jehož sedmapadesátiletá řidička před přechodem nezastavila. „V okamžiku, kdy tříletá dívka vyběhla od kočárku a chtěla doběhnout po přechodu na protilehlý chodník, do dívenky už v minimální rychlosti narazila. Holčičku vyšetřila přivolaná rychlá záchranná služba, která nezjistila, že by byla dívka nějak zraněna,“ řekla Lenka Javorková.

Dechová zkouška byla u řidičky negativní. Od dopravních policistů pak dostala pokutu. „Řidič podle zákona nesmí ohrozit nebo omezit chodce, který přechází pozemní komunikaci po přechodu pro chodce nebo který zjevně hodlá přecházet pozemní komunikaci po přechodu pro chodce, v případě potřeby je řidič povinen i před přechodem vozidlo zastavit. Zvýšené opatrnosti musí dbát především vůči dětem,“ vysvětlila mluvčí.