Štěrkoviště má před sebou roky oprav. Stane se z ní moderní odpočinková oblast

Hřiště si děti užijí už letos. Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Otrokovická radnice plánuje rozsáhlou revitalizaci Rekreační oblasti Štěrkoviště. Návštěvníci se mohou těšit na moderní odpočinkovou oblast, která si zachová svůj zelený, přírodní ráz. Návrh revitalizace schválili otrokovičtí radní na svém posledním zasedání.

Opravy se kvůli financím rozloží do pěti let. Řešit se budou parkoviště a přístupové chodníky, obnovou projde rekreační oblast a opevní se východní břeh. Tam se také vybuduje mlatová stezka pro pěší, díky čemuž se lidé budou moct opět volně pohybovat kolem celé vodní plochy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Práce na rekreační části je rozdělena do tří etap. Ta první proběhne už letos. „První vlaštovkou potěšíme naše děti, a to jak nejmenší, tak i starší vybudováním nového dětského hřiště s velmi zajímavými a neotřelými herními prvky včetně bezpečných dopadových ploch, a to ještě před zahájením letní sezóny. Dále je zájem v letošním roce také o zkvalitnění přímého přístupu do vody jak plážemi, tak i obnovením stávajících betonových vlnolamů formou dřevěných mol a odpočinkových teras včetně úpravy písčité pláže pro nejmenší a samostatných kruhových mol plovoucích na hladině,” přiblížila starostka Hana Večerková.

Foto: město Otrokovice

V druhé fázi se začnou řešit objekty v zázemí rekreační oblasti. Půjde především o novou hlavní budovu se zázemím pro správce s restaurací a vyhlídkou v místě již skoro zapomenutého městského tábora. Vybudují se nové vstupy do areálu, bufety a sociální zázemí. Zmodernizuje se hřiště pro plážový volejbal, streetball a ping pong a nově přibude plocha pro street workout.

Na závěr přichází v úvahu doplnění rekreační části. Jednat by se mohlo o rekonstrukci vodního světa, terasu nad vodou a podobně.

Celková revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště je naplánována na pět let. „K tomuto účelu chceme vyčleňovat v každém roce pět až deset milionů korun z rozpočtu města. Rovněž se budeme ucházet o dotační tituly, přestože na rekonstrukce tohoto typu jsou v současné době udělovány nízké částky,“ vysvětlila závěrem způsob financování starostka Večerková.

Foto: město Otrokovice