Ve Zlíně chytili dealera pervitinu. Drogy údajně dával zadarmo

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Až pětiletý trest ve vězení hrozí osmadvacetiletému mladíkovi z Uherskohradišťska. Toho zlínští kriminalisté první dubnový den přistihli v centru krajského města s pervitinem a marihuanou. Na kontě má přitom už osm záznamů v rejstříku a aktuálně je v podmínce.

Policisté narazili na dvě dívky a dva mladé muže od jednadvaceti do devětadvaceti let, jak postávají na parkovišti a poté se přesunují mezi kontejnery, aby nebyli vidět. Kriminalisté je ze své předchozí práce dobře znali, rozhodli se proto zkontrolovat, jestli u sebe nemají drogy.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Všimli si, že jeden z mužů má něco v kapsách, vyzvali ho proto, aby jim jejich obsah ukázal. „Muž vytáhl tři injekční stříkačky, které obsahovaly bílou krystalickou látku, a sdělil policistům, že se jedná o pervitin. Po chvíli, za přítomnosti policistů z pohotovostního a eskortního oddělení, ze svého batohu vydal také sáček s bílou krystalickou látkou o obsahu asi 25 gramů a další čtyři sáčky se sušenou rostlinnou hmotou,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Policistům přiznal, že jde o pervitin a marihuanu. „Popsal, že drogy koupil od cizího muže za částku dvacet tisíc korun a dával je zdarma za poskytnuté služby při rekonstrukci svého domu. Ostatní mladí lidé u sebe žádné drogy neměli,“ sdělila Kozumplíková.

Kriminalisté veškeré zajištěné drogy odeslali k odbornému zkoumání, aby zjistili přesný druh a množství škodlivé látky, které je v nich obsaženo. „Vzhledem k tomu, že v případě omamných a psychotropních látek je trestný dovoz, vývoz, nabídnutí, zprostředkování, prodej, opatření pro jiného nebo přechovávání drog jak pro sebe, tak pro jiného, je osmadvacetiletý muž žijící na Uherskohradišťsku podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolený výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest vězení,“ uzavřela mluvčí.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR