Pozvěte zlínský filmový festival k sobě domů! Jarní část se uskuteční ve virtuálním prostoru

Foto: archiv pořadatelů

ZLÍN – 61. ročník svátku dětského filmu se letos uskuteční netradičně ve dvou částech. Ta první se prostřednictvím internetu vydá za diváky domů. Užít si ji můžete od 28. května do 1. června.

Organizátoři již brzy spustí webové prostředí, kde bude možné shlédnout nejen filmy, ale také další doprovodný program spojený s letošním tématem „Literatura ve filmu“. Zavzpomínáte na to nejlepší z uplynulého ročníku a užijete si virtuální procházku filmovými zónami.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve filmovém programu se představí loňské úspěšné snímky, promítat se budou pásma animovaných filmů pro nejmenší a ochutnávka nabídky studentských filmů letošního ročníku. Nebudou chybět ani pořady z produkce ČT:D s literární tématikou.

Festivalu se tradičně účastní i školy. Právě pro ně jsou připraveny zajímavé workshopy pro zpestření výuky včetně pracovních listů. Doma i v lavicích si diváci mohou pustit moderované živé besedy přenášené online s hosty 61. ročníku z festivalového studia. Prostřednictvím chatu budou moct pokládat osobnostem v reálném čase dotazy.

K festivalu bezpochyby patří koncerty známých interpretů. Jelikož není možné sdílet zážitek s hudby na živých vystoupeních, organizátoři se rozhodli zařadit záznamy koncertních talk show s Ondřejem Gregorem Brzobohatým, Pavlem Šporclem a Filipem Tellerem. Potěšit se můžete i ze záznamu vystoupení kapely Spolektiv.

Pořadatelé stále doufají, že by epidemiologické situace mohla dovolit pořádání některých živých akcí. „V rukávu“ tak mají připravená filmová promítání letního kina na Gahurově prospektu, malování na chodníku na parkovišti před Velkým kinem, virtuální galerii na náměstí Míru a výstavu 24. Salonu filmových klapek v Obchodním centru Zlaté jablko.