Muzikanti poděkují zdravotníkům koncertem pod okny Uherskohradišťské nemocnice

Foto: archiv pořadatelů

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Při příležitosti Mezinárodního dne sester uspořádali regionální umělci koncert pro zdravotníky z Uherskohradišťské nemocnice jako poděkování za jejich nasazení během epidemie koronaviru. Organizují také sbírku drobných dárků pro zdravotníky, ke které se může každý přidat.

Areál Uherskohradišťské nemocnice se ve středu 12. května od 11:00 do 12:30 promění v improvizovaný minifestival. „Rádi bychom dali personálu nemocnice najevo, jak moc si vážíme jejich práce. Jak náročná je, to jsme mohli vidět za poslední rok víc než jasně. Zároveň vyhlašujeme sbírku vhodných dárků pro zdravotníky. Doufáme, že se nám tímto gestem podaří mimo jiné sjednotit region, vyjádřit soudržnost a třeba i inspirovat ostatní,“ vysvětluje Marek Pochylý.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Koncert „Děkujeme uh+“ bude dostupný online v rámci živého přenosu na facebookových stránkách Mysli Jinak, Slovácké beachové léto, Uherskohradišťská nemocnice, MIC Uherské Hradiště a Televize TVS. V rámci něj vystoupí Honza Grebík, Katka Polonyová a další umělci. „K dispozici pak bude i záznam koncertu, a to pro zaměstnance Uherskohradišťské nemocnice zdarma a pro veřejnost za symbolických 100 korun. Výtěžek samozřejmě poputuje na podporu Uherskohradišťské nemocnice,“ říká Marek Pochylý.

Organizátoři žádají firmy i jednotlivce, aby se připojili ke sbírce dárků formou kávy a dobrot k ní. „Pokud se nám podaří do 12. května tyto dary získat, předáme je v rámci akce přímo zdravotníkům a dárcům poděkujeme. Už nyní se mohou hlásit na e-mail marek@myslijinak.cz a dohodneme spolu podrobnosti,“ dodává Marek Pochylý.