Opravy omezí provoz na silnici ve Velkém Ořechově

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Silnici III/49718 ve Velkém Ořechově na Zlínsku čekají dva roky trvající opravy. Se stavebními pracemi se letos začne v červnu a až do konce listopadu tu řidiči musí počítat s komplikacemi. Jezdit se bude jen po polovině vozovky a dopravu tu budou řídit semafory.

Úsek dlouhý 1 103 metrů čeká výměna konstrukčních vrstev, usměrnění křižovatek se silnicemi III/49721 a III/49720 a šířka se sjednotí na 6,5 metru. Současně se vybuduje 168 metrů dlouhá zárubní zeď a obnoví se odvodnění silnice do dešťových vpustí nebo přilehlých příkopů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letos se bude pracovat na 423 metrů dlouhém úseku od středu obce směrem na Doubravy, příští rok se silničáři přesunou od centra obce směrem na Uherský Brod. Od 24. června do konce listopadu tudy řidiči projedou jen po polovině vozovky a dopravu budou řídit semafory. Pro vozidla o hmotnosti větší než 7,5 tuny, mimo autobusy a vozidla IZS, bude platit objízdná trasa přes Pašovice, Částkov, Březolupy, Bohuslavice u Zlína, Doubravy.

Zhotovitelem stavby je firma EUROVIA CS. Náklady dosáhnou téměř 58 milionů korun.

Foto: ŘSZK