Zámek Lešná u Valašského Meziříčí připravil Květinovou slavnost

Foto: Muzeum regionu Valašsko

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Oblíbená akce Květinová slavnost na zámku Lešná u Valašského Meziříčí se díky postupnému rozvolňování uskuteční. Přijďte si tedy v neděli 23. května od 13 hodin užít záplavu květin i doprovodný program.

Slavnost patří k nejoblíbenějším v historii zámku a je blížící se předzvěstí hlavní sezony. Loni ji muselo Muzeum regionu Valašsko zrušit kvůli nepříznivé epidemiologické situaci, letos se však blýská na lepší časy. Program nabídne komentované prohlídky parku s Jiřím Žlebčíkem, ukázky květinových vazeb v historických interiérech parku, hudební a taneční vystoupení Základní umělecké školy Alfréda Radoka, venkovní výstavu Národního památkového ústavu Kroměříž Příběhy stromů: Stromy republiky Zlínského kraje 1918-2018, nebo kvíz pro děti v zámeckém parku. Návštěvníci si budou moci nakoupit zahradnický sortiment, či keramické nádoby a chybět nebude ani drobné občerstvení.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„My už jsme se moc těšili, až se s vámi budeme moci opět setkávat při našich programech v lešenském zámku. Přijďte si spolu s námi užít příjemné odpoledne s nádechem kvetoucího jara. Srdečně zve také obec Lešná, která se letos stala partnerem naší akce,“ zve hlavní organizátorka akce Kristýna Pončíková. Vstupné na akci je 90 korun za plné, 50 korun za snížené a 200 za rodinné. Květinová slavnost se uskuteční za přísných hygienických podmínek.