Parkovací dům v Kroměříži bude hotový o několik měsíců dřív

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Stavba parkovacího domu v Havlíčkově ulici jde rychleji, než se předpokládalo. Dokončen by měl být i o několik měsíců dříve. Dnes o tom informoval mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Řidiči tu naleznou až 137 nových parkovacích míst, přičemž šest bude vyhrazeno pro handicapované. Vzniknou zde čtyři hlavní objekty, mezi kterými je kromě samotné garáže zázemí, informační centrum a veřejné prostranství na nároží s 35 stojany pro jízdní kola. Garáž bude mít dvě podlaží a vjezd bude z Velehradské.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jelikož jdou stavební práce oproti harmonogramu rychleji, zastupitelé Kroměříže uvolnili dalších 22 milionů, které byly v rozpočtu pro příští rok, už do rozpočtu letošního. „V letošním roce by měla být stavba dokončena téměř celá, na začátku příštího roku by se měly řešit nedodělky. Hotovo by mělo být v únoru či březnu 2022,“ poznamenala vedoucí radničního odboru investic Soňa Mertová. Původně se s dokončením počítalo až na léto 2022.

Parkovací dům včetně přípravných prací vyjde na 135 milionů korun. Z toho 51 milionů pokryje dotace z evropských fondů.

Garáže by měly výrazně zlepšit situaci v dopravě poblíž historického centra Kroměříže. Pozemky na parkovací dům získala radnice při koupi budovy někdejší okresní vojenské správy. Tento objekt vedení města plánuje přestavět na startovací byty pro mladé lidi a na byty pro seniory, mělo by jich být několik desítek.