Řidič přišel na benzince o peněženku se 140 tisíci. Viděli jste zloděje?

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Luhačovičtí policisté pátrají po zloději, který odcizil peněženku se 140 tisíci korunami v hotovosti, doklady a platebními kartami. Přišel o ni řidič, který vozem Iveco rozvážel zboží na Zlínsku. Do sídla firmy ale dorazil bez peněz.

Muž se živí rozvozem objednaného zboží, za které často inkasuje peníze v hotovosti. V pondělí 28. června vyjel z Brna a rozvážel zboží v obcích na Zlínsku. „Když se v devatenáct hodin vrátil zpět do Brna, zjistil, že u sebe nemá peněženku s nemalým finančním obnosem. Uvědomil si, že peněženku použil naposledy na čerpací stanici v Horní Lhotě na Zlínsku, kde si kupoval občerstvení. Jako nejpravděpodobnější se tak jeví možnost, že mu na tomto místě peněženka vypadla nebo mu ji někdo odcizil,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přestože se ještě večer a znovu ráno na benzinku vrátil, peněženku už nenašel. Obrátil se proto na policii. „Policisté případ vyšetřují jako krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což pachateli v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uvedla Kozumplíková.

Policisté nyní žádají o pomoc veřejnost. „Pokud jste byli v pondělí 28. června kolem 17.00 až 17.30 na čerpací stanici v Horní Lhotě, možná jste si všimli hnědé pánské kožené peněženky s ražením orla s řetízkem a karabinkou, která mohla muži vypadnout ze zadní kapsy kalhot. Jestliže byste nám mohli pomoci při pátrání po pachateli, ozvěte se, prosím, na linku tísňového volání policie 158,“ vyzvala Monika Kozumplíková.