Festivalový půlmaraton letos provede běžce po nové trase

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – Organizátoři Festivalového půlmaratonu MONET+ si letos pro běžce připravili řadu změn. Od nové trasy i místa startu si slibují atraktivnější zážitek ze závodu ulicemi centra Zlína. Sportovci se na něj mohou těšit v neděli 12. září v rámci 61. Zlín Film Festivalu.

Hlavní závod největší běžecké události v regionu nově odstartuje od Kongresového centra. „O přesunu místa zahájení závodu z náměstí Míru do centra festivalového dění uvažujeme už delší dobu a věříme, že se nám ji letos konečně podaří zrealizovat,“ uvedla výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová a dodala, že se změna dotkne běžců na trati čvrtmaratonu, půlmaratonu, tandemu i štafetových běhů.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od Kongresového centra se běžci vydají dolů po Gahurově ulici, kolem parku Komenského, na jehož rohu odbočí na třídu Tomáše Bati. „Běžci tak budou mít neobvyklou příležitost touto jednosměrnou ulicí přímo v centru Zlína proběhnout v protisměru,“ upozorňuje na atraktivní část trasy Jarmila Záhorová. Dále budou závodníci pokračovat dalším novým úsekem trasy přes Dlouhou, Zarámí, na ulici Vodní, na jejímž konci se opět napojí na Dlouhou a již tradiční okruh přes Benešovo nábřeží, Podvesnou na Čepkov, Rybníky přes bývalý Baťovský areál zpět na náměstí Míru. Pro čtvrtmaratonce zde závod končí, běžci půlmaratonu pokračují do kola druhého z náměstí přes Rašínovu na Dlouhou a dále stejně jako v prvním kole.

Novinky by měly zlepšit zážitek i pro diváky. Podařilo se totiž přesunout předávku štafet a občerstvovací stanici z Bartošovy ulice přímo na náměstí Míru.

Sportovci, kteří se stihnou přihlásit do konce července, budou moct využít zvýhodněné startovné. V případě nepříznivých epidemiologických podmínek se přesune do dalšího roku. „Případně jsme za určitých podmínek schopni individuálně řešit i jeho vrácení běžcům. Běžci tak nemusí mít obavy a čekat s registrací,“ dodala Jarmila Záhorová.