Martin Pechlát: Od naháče v mateřské školce k Panu profesorovi

Do prázdnin jsme mohli na téměř každém kanálu sledovat seriál z prostředí nemocnice. Nyní přichází změna! Po prázdninách budou na všech kanálech  příběhy ze školního prostředí. 

TV Nova natáčí již několik měsíců nový seriál, jehož děj se odehrává na běžném gymnáziu i v soukromí pedagogického sboru či jednotlivých studentů.  Vedle svérázného učitele Marka Vlčka v podání Vojtěcha Dyka, jeho kolegy Jakuba Valenty ztvárněného Matoušem Rumlem či nováčka v učitelském sboru Karolíny Beránkové, kterou představuje Beáta Kaňoková, se diváci mohou těšit také na přísného ředitele Jaroslava Krále, kterého hraje Martin Pechlát. Koho si zahraje a co odtajnil?

„Myslím si, že v tomhle seriálu je ředitel školy, který všechno řídí a vše má na svých bedrech, spíše trochu komická postava. Není to žádný popleta, on má jen rád svoji školu a své kolegy pedagogy. Přesto musí být občas přísný, jenže v duši se všemi soucítí a snaží se jim vycházet vstříc. Prostě empatický lidumil, který ale nemůže dávat úplně najevo svoji citlivou duši. Někdy vystupuje rázně a přísně, na druhou stranu všechny průšvihy vyžehlí a urovná,“ prozrazuje sympatický herec o své nejnovější roli.

Spoustu starostí přidělá velkému šéfovi gymnázia právě profesor chemie, fyziky a tělesné výchovy Marek Vlček. Jeho nekonvenční metody výuky a řešení problémů si často koledují o pořádný průšvih. Zásah hasičů či příjezd záchranky jsou pomalu běžnou součástí školního života pedagogického sboru i studentů. Jak se s krizovými situacemi vypořádá ředitel školy Jaroslav Král? Kdy přimhouří oko, a kdy bude naopak nekompromisní? A kdy půjde jemu samotnému o ředitelské křeslo? Seriál Pan profesor se objeví na obrazovkách TV Nova v hlavním vysílacím čase od 9. září a už o týden dřív bude k dispozici na Voyo!

Zdroj TV Nova