Vsetínské očkovací centrum se vrací zpět do nemocnice

Foto: Vsetínská nemocnice

VSETÍN – Očkovací centrum se chystá přesunout ze vsetínské sportovní haly Na Lapači zpět do místní nemocnice. Posledního zájemce tam zdravotníci naočkují 27. srpna, od 30. srpna už budou muset zájemci o vakcínu dorazit do nemocničního areálu.

Centrum Na Lapači zahájilo provoz počátkem letošního dubna. „Do areálu Na Lapači jsme se přestěhovali z důvodu nárůstu počtu očkovaných. Chtěli jsme vyhovět všem, kteří měli o očkování zájem a pomoci zvýšit proočkovanost populace,“ vysvětlila ředitelka nemocnice Věra Prousková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od té doby tu zdravotníci podali přes 50 tisíc dávek vakcíny. Nejčastěji se jednalo o látku od Pfizeru, od konce července si mohli lidé přijít bez registrace i pro jednodávkovou vakcínu od firmy Johnson & Johnson.

Očkovací centrum lidé nově najdou v prvním patře budovy B Vsetínské nemocnice. K dispozici budou opět vakcíny od Pfizeru i Johnsonu, a to bez nutnosti předchozí registrace. Zájemci mohou přijít v čase od 7.30 do 15.00.