Prohlédněte si Arabeliny šaty i Matýskovy dupačky. Zlaté jablko vystavuje originální filmové kostýmy

Kostýmy ze seriálu Arabela. Foto: archiv OC Zlaté jablko

ZLÍN – Naladit se na nadcházející filmový festival mohou už nyní návštěvníci Zlatého jablka ve Zlíně. Obchodní centrum tu až do 15. září vystavuje kostýmy, které se objevily v oblíbených českých filmech, pohádkách či seriálech. Obdivovat můžete například originální kousky z Arabely, Cirkusu Humberto nebo komedie S tebou mě baví svět.

Kostýmy zapůjčené z bohatého fundusu Barrandov Studia jsou vystaveny v prosklených vitrínách uvnitř obchodní galerie jako tradiční součást Zlín Film Festivalu. „Letos se mohou návštěvníci těšit třeba na šaty Leonýnky z filmu Ať žijí duchové!, Saxany z Dívky na koštěti, sadu kostýmů z oblíbeného seriálu Arabela nebo z pohádky Kočičí princ. Ty všechny navrhl legendární kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara,“ láká ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl. K vidění budou i kostýmy Vaška Karase ze seriálu Cirkus Humberto, nezapomenutelné Matýskovy dupačky z komedie století S tebou mě baví svět a řada dalších.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Všechny exponáty jsou originály z natáčení a pro účely výstavy je zapůjčilo Barrandov Studio, jedno z nejstarších, největších a nejvyhledávanějších filmových studií v Evropě, které letos slaví 90 let od svého založení. Výstava je přístupná po celou otevírací dobu obchodního centra až do 15. září.

Kostýmy z filmu Ať žijí duchové! Foto: archiv OC Zlaté jablko
Kostýmy z komedie S tebou mě baví svět. Foto: archiv OC Zlaté jablko