Filmový festival odstartuje českým snímkem Myši patří do nebe

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – Zahájení podzimní části filmového festivalu se ponese v optimistickém duchu. Dopoledne ho uvede český animák Myši patří do nebe, dospělé diváky pak večer pohltí Mise Asteroid. Chybět nebude ani tradiční noční ohňostroj. 61. Zlín Film Festival ovládne krajské město od 9. do 15. září.

Filmový týden odstartuje ve čtvrtek v 10 dopoledne v Kongresovém centru soutěžním snímkem z domácí produkce. Myši patří do nebe je výjimečný počin režisérů Denisy Grimmové a Jana Bubeníčka byl natočený na motivy stejnojmenné knihy Ivy Procházkové, přední české autorky knih pro děti a mládež. „Na diváky po téměř deseti letech příprav, vývoje, natáčení a postprodukce čeká napínavé dobrodružství, odehrávající se převážně během posmrtného života,“ láká umělecká ředitelka Markéta Pášmová a dodala, že je to film o naději, o hledání lásky a odvahy, o překonávání předsudků a starých bolestí, který si své diváky jistě najde mezi všemi generacemi.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při večerním zahájení pro dospělé diváky se od 19.00 představí koprodukční německo-lucembursko-polský film s názvem Mise Asteroid, který vypráví příběh dvanáctileté Ulji. Poté co dívka zjistí, že se nemůže věnovat své velké vášni, astronomii, vezme věci do vlastních rukou. S ukradeným pohřebním vozem a třináctiletým spolužákem jako řidičem se vydává do východní Evropy, aby zde sledovala dopad asteroidu. Přitom musí setřást nejen své pronásledovatele, ale také přehodnotit svůj pragmatický pohled na přátelství a rodinu.

„V letošním roce jsme se rozhodli zahájit festival vtipnou a optimistickou komedií proto, abychom naše diváky naladili na snad světlejší zítřky, které všichni vyhlížíme,“ zdůvodnila volbu večerního zahajovacího snímku Markéta Pášmová. Snímek Mise Asteroid uvede ve Zlíně herec Ivan Shvedoff, známý mimo jiné z filmů Mission: Impossible – Ghost Protocol a Most špiónů či z úspěšného seriálu Babylon Berlín.

Velkolepou podívanou pak obstará noční ohňostroj. Na působivou fire show doplněnou podmanivou hudbou se mohou návštěvníci těšit ve 22.00.

Foto: archiv Zlín Film Festivalu