Rekonstrukce zcela uzavře silnici mezi Lipinou a Křekovem

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Oprava silnice mezi Valašskými Klobouky a Vlachovicemi si vyžádá téměř dvoutýdenní uzavírku úseku mezi Lipinou a Křekovem. Řidiči tak budou muset využít objízdnou trasu přes Vlachovu Lhotu a Vlachovice.

K úplné uzavírce na silnici II/494 dojde od 1. do 12. listopadu. „Vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny budou jezdit po objízdné trase z Lipiny přes Valašské Klobouky, Vlachovu Lhotu, Vlachovice do Křekova a naopak. Pro větší vozidla stále platí objízdná trasa přes Brumov-Bylnici, Štítnou nad Vláří a Slavičín,“ upřesnil hlavní stavbyvedoucí ze zhotovitelské firmy Eurovia CS Stanislav Tichý.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Autobusy pojedou po objízdné trase přes Vlachovice, Vlachovu Lhotu a Valašské Klobouky. „Cestující z Lipiny bude vyvážet speciální linka do Valašských Klobouk a z Křekova do Vlachovic jako při předchozích etapách. Rozdíl bude v tom, že je nutno vyvézt cestující ve směru na Vlachovice a ve směru na Valašské Klobouky současně. Budou zde fungovat dva autobusy náhradní dopravy,“ doplnil Tichý.

Díky moderní technologii se materiál ze staré silnice použije na novou

Pětikilometrový úsek silnice z Valašských Klobouk do Vlachovic se po etapách opravuje od začátku května. Stavební firma pro rekonstrukci využívá moderní technologii Remix plus, což znamená, že se odfrézovaný odpad ze silnice zrecykluje, doplní novou živicí a znovu položí. „Důsledkem této změny bude zkrácení celkové doby výstavby. Ještě letos bude rekonstrukce dokončena na 80 procentech z celkové délky komunikace a v příštím roce celá stavba nebude trvat až do října, ale velmi pravděpodobně bude hotova již na konci srpna,“ vyzdvihl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

Ještě letos bude v provozu kompletně zrekonstruovaná vozovka v délce 3 471 metrů z celkové délky 4 951 metrů. Proinvestuje se tu téměř 87 milionů korun z celkové ceny stavby, která činí 124,3 milionu korun.