Muž ze Zlínska roky odebíral elektřinu na černo, škoda je minimálně 600 tisíc

Ilustrační foto

ZLÍNSKO – Obvinění z krádeže čelí jednasedmdesátiletý muž z obce na Zlínsku, který podle policie asi tři roky odebíral elektřinu mimo elektroměr. Rozvodné společnosti tím způsobil škodu za nejméně 600 tisíc korun. Ve vězení by mohl skončit až na 5 let.

Na možný podvod s odběrem elektřiny upozornil policisty letos v březnu anonymní telefonát. Kriminalisté se proto obrátili na příslušnou rozvodnou společnost s žádostí o kontrolu daného odběrného místa v rodinném domě v obci na Zlínsku. „Pracovníci rozvodné společnosti při revizi měřících přístrojů zjistili, že za poslední měsíc byla na konkrétní adrese neoprávněně odebraná elektřina v hodnotě více než dvanáct tisíc korun. Při kontrole také zjistili, že někdo instaloval kabel za zaplombovaným elektrorozvaděčem, který zvenku nebyl vidět. Na tuto odbočku byly navíc instalovány energeticky náročné elektrospotřebiče, které zajišťovaly vytápění rodinného domu,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na základě výsledků kontroly zahájili kriminalisté trestní řízení. Při domovní prohlídce zjistili, jakým způsobem byl nainstalován kabel, který následně neměřil skutečný odběr elektřiny. „Majitel rodinného domu veškerou vinu popřel, přesto je evidentní, že vzhledem k povaze jeho zaměstnání jako revizní technik silnoproudé elektřiny vědět měl a mohl, že je v domě zapojená elektrická energie mimo elektroměr. Jednal proto jednoznačně se záměrem získat neoprávněný majetkový prospěch,“ dodala Monika Kozumplíková.