Předčasně narozené děti ve zlínské nemocnici dostaly hromadu dárků od Nedoklubka

Foto: KNTB

ZLÍN – Organizace Nedoklubko, která podporuje rodiče předčasně narozených dětí, přivezla do Baťovy nemocnice spoustu dárků. Mezi nimi bylo oblečení, háčkované chobotničky nebo třeba časopisy. Stalo se tak krátce před Světovým dnem předčasně narozených dětí, který si připomene i zlínská radnice.

Lidé z Nedoklubka se snaží vždy darovat něco, co nejen potěší, ale i pomůže. „Proto zajišťujeme oblečení pro miminka, háčkované chobotničky, jejichž chapadélka připomínají nedonošeným dětem pupeční šňůru jejich maminky, a pokud je mají v ruce, netahají za zavedenou sondu či hadičky. Pomáháme také různými speciálními pomůckami a řadou dalších věcí,“ přiblížila za organizaci Radka Divoká.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Velmi si vážíme toho, co pro nás Nedoklubko dělá. Jejich pomoc možná není tak vidět jako naše práce, ale je nesmírně potřebná,“ ocenil primář novorozeneckého oddělení Jozef Macko.

Baťova nemocnice je jedním z dvanácti perinatologických center v České republice, která poskytují specializovanou péči v případech rizikových těhotenství, včetně intenzivní péče o novorozence. Každoročně se zde narodí okolo 60 až 70 dětí s porodní hmotností do 1,5 kilogramu. Jde nejen o nezralé děti narozené od čtyřiadvacátého týdne těhotenství, ale také děti se ztíženou poporodní adaptací, děti nemocné, s vrozenými vývojovými vadami.

Dlouhodobé statistiky ukazují, že předčasně se narodí každé desáté dítě. Na tento fakt upozorňuje i Světový den předčasně narozených dětí, který si Česká republika letos připomene 17. listopadu. K oslavám se připojí i Zlín, jehož radnice bude 16. listopadu purpurově osvětlena.

Foto: KNTB