Otrokovice si na příští rok připravily tradiční akce

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Obyvatelé Otrokovic se můžou v příštím roce těšit na patnáct oblíbených akcí, mezi nimi například Vítání jara, Májovou a Michalskou pouť, Otrokovické letní slavnosti či rozsvěcení vánočního stromu. Novinkou v programu bude Fašank.

Leden 2022 bude kulturou ožívat pozvolna, připravuje se pouze adventní bruslení. To v únoru už ale vše začne naplno, a to Otrokovickým FAŠANKEM v režii dobrovolných hasičů. Připraven bude charitativní doprovodný program. Březen bude patřit oceňování nejlepších sportovců města a pedagogů, chybět nebude ani městský ples. Na začátku dubna se spustí ve městě fontány v rámci akce Vítání jara. O měsíc později se otevře řeka Morava a před Společenským domem vypukne Májová pouť. Chybět nesmí ani mezinárodní hobby cyklojízda Otrokovice – Dubnica nad Váhom. Léto bude třikrát patřit regionálním kapelám, které ovládnou náměstí 3. května.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Největší akcí budou třídenní Otrokovické letní slavnosti, které se uskuteční v termínu 15. – 17. 7. 2022. Návštěvníky čeká bohatý kulturní program. Dva srpnové večery budou patřit letnímu kinu v přístavišti. Začátek podzimu odstartuje Michalskou poutí a Michalfestem, který představí regionální kapely. V říjnu si slavnostním večerem připomeneme Den vzniku samostatného československého státu, kdy budou tradičně předána ocenění významným osobnostem. V polovině listopadu projde městem lampionový průvod a na večerní obloze se rozzáří ohňostroj. Vánoční strom se v Otrokovicích na náměstí rozsvítí 25. listopadu 2022 a k této oblíbené události už neodmyslitelně patří charitativní akce „Otrokovice pomáhají potřebným“. Od prosince do ledna se bude opět bruslit na náměstí.