Zlínští strážníci přistihli zloděje při krádeži cizího dřeva přímo z lesa

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Oznámení o krádeži dřeva zaměstnávají v poslední době zlínské strážníky z okrsku Kostelec – Štípa. Že se jedná o skutečný problém, dokládá událost z uplynulé soboty. Upozornil na to zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

V době kolem poledne prováděli strážníci kontrolu v Lužkovicích. Všimli si přitom dvojice mužů, která se v lesním porostu pohybovala s motorovou pilou a kufr auta měla zaskládaný nařezaným dřívím. „Jeden z nich, devětačtyřicetiletý místní muž, hlídce sdělil, že pořezali spadlý strom a na odvozu dřeva jsou dohodnuti s vlastníkem lesa. Potud by se tedy mohlo zdát vše v pořádku. Strážníci ovšem ověřili tuto informaci přímo u zástupce vlastníka, který se záhy dostavil na místo a vše popřel,“ sdělil Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednání obou mužů tak bylo posouzeno jako přestupek proti majetku. Vedle úhrady dřeva majiteli tak museli zaplatit ještě pokutu.