Senior na Zlínsku zatápěl psovi v boudě. Skončil popálený bez střechy nad hlavou

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Starost o psa se obrátila proti staršímu muži v Držkové na Zlínsku. Když chtěl psovi zatopit během mrazivého večera, vznikl tím požár, který mu sežehl celou chatu. Sám navíc utrpěl popáleniny, s nimiž ho musel vrtulník transportovat do brněnské nemocnice.

Osm jednotek hasičů vyrazilo v sobotu sedm minut po jedenácté večer k hořící chatě v Držkové. Po jejich příjezdu už byla celá v plamenech. „Senior obývající chatu byl mimo objekt a uvedl, že další osoby uvnitř nejsou. Muž ale utrpěl popáleniny na horní části těla. Hasiči si tak na místo povolali posádku zdravotnické záchranné služby. Na rozhodnutí lékaře byl muž letecky transportován do popáleninového centra v Brně,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hasiči proti plamenům použili tři hasební proudy vody a o půlnoci měli požár pod kontrolou. Tím však náročná práce v mrazivých teplotách neskončila. „Hasiči v dýchací technice místo procházeli a kontrolovali termokamerou, postupně objekt rozebírali a hasili skrytá ohniska. Po druhé hodině v noci měli hasiči vše uhašeno a velitel zásahu vyhlásil likvidaci požáru. Poté se jednotky začaly vracet zpět na základny,“ sdělila Javoříková.

Ke spálené chatě dorazil i vyšetřovatel hasičů. „Ten šetřením zjistil, že k požáru došlo díky technické závadě na přímotopu, umístěného v kotci pro psa, kterému dobrosrdečný senior topil, aby mu v těchto mrazivých dnech nebyla zima. Pes naštěstí při požáru utekl a nic se mu nestalo. Následně byl v lese nalezen hasiči, kteří ho umístili do bezpečí. Předběžně škodu vyšetřovatel vyčíslil na 800 tisíc korun,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje