Mňam! Gastrofestival přiveze do Kroměříže chutě z celého světa

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Výstaviště Kroměříž se stane dějištěm největší gastroakce jara. Mňam! Gastrofestival si pro návštěvníky chystá přes padesát tradičních i netradičních pokrmů, které připraví kuchaři z celého světa. Chybět nebudou pivní speciály ani míchané drinky.

Návštěvníci budou moct ochutnat domácí klobásky, valašskou kyselici i hanácké vdolky. Milovníci exotičtějších chutí zas vyzkouší chobotnice, ústřice nebo šneky, delikátní italské těstoviny, mexické burrito nebo gruzínské chačapuri. Odvážní jedlíci se pak utkají na druhém ročníku soutěže Hanácký vdolek. Akcí provede moderátor Petr Rychlý.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vybrané lahůdky budete moct zapít jedním ze tří pivních speciálů pivovarů Holba, Zubr a Litoval, které sládci uvařili speciálně pro festival. Osvěžit se můžete i míchanými koktejly, domácí limonádou, americkými drinky nebo kávou z mobilní pražírny.

Gastrofestival se uskuteční v neděli 22. května od 10 do 20 hodin na Výstavišti Kroměříž. Vstupné činí 100 korun, pro děti je zdarma.