Nepřizpůsobiví občané narušili klidný chod koupaliště, to přijalo opatření

Foto: město Vsetín

VSETÍN – První víkend provozu na koupališti Pod Pecníkem došlo k incidentu, kdy nepřizpůsobiví obyvatelé Vsetína nerespektovali pravidla a obtěžovali ostatní návštěvníky. Vsetínská sportovní, která areál provozuje, proto přijala opatření a zaměstnala dva pracovníky, kteří budou dohlížet na pořádek.

V sobotu 18. června došlo k otevření bazénu, plavčíci i stánky s občerstvením byli připraveni a koupaliště zaznamenalo vysoký počet návštěvníků. Někteří z nich se ale rozhodli ostatním zkazit zážitek tím, že opakovaně vnášeli potraviny a nápoje ve skle do prostoru bazénu, nedbali pokynů plavčíků, nebyli vhodně oblečeni a rušili okolí nadměrným hlukem. „Další problémy vznikly v zázemí koupaliště, kde někteří z těchto návštěvníků v teenegerském věku obtěžovali ženy převlékající se v kabinkách či záměrně znečisťovali toalety a sprchy,“ uvedl jednatel Vsetínské sportovní a místostarosta Tomáš Pifka. Na místo byla několikrát povolána hlídka městské policie, která situaci řešila, ale po jejím odjezdu se vše vrátilo do zajetých kolejí. V neděli se situace opakovala.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Z toho důvodu se vedení Vsetínské sportovní rozhodlo, že od dnešního dne bude na pořádek dohlížet dvojice pracovníků, která se zaměří na bezpečnost návštěvníků. V případě nedodržení řádu budou narušitelé vyvedeni mimo areál. Místostarosta dále upozornil návštěvníky bazénu i ostatní občany, aby nevstupovali na lávku přes Bečvu u průmyslovky. Most je uzavřen a probíhají na něm stavební práce. Na koupaliště se dostanete přes lávku v Panské zahradě, lávku přes Jasenický potok v ulici U Koupaliště od Smetanovy ulice nebo po chodníku kolem Kostka školy od křižovatky U Růžičků.