Policisté vystěhovali bezdomovce z neobydleného domu ve Zlíně, jeden v něm žil 7 let

Foto: Policie ČR

ZLÍN – Až dvouletý trest hrozí čtyřem mužům a jedné ženě, kteří se bez svolení majitele zabydleli v neobývaném domě ve Zlíně. Objekt měli využívat už několik let. Dnes o tom informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Vystěhování předcházelo trestní oznámení od jednatele firmy, která nemovitost vlastní a plánuje ji přebudovat. „Policisté v rodinném domě přistihli hned několik osob, které bydlely v jednotlivých pokojích v nevyhovujících a nehygienických podmínkách. Muži byli ve věku od 37 do 53 let, žena měla 22 let. Všichni policistům potvrdili, že obývají jednotlivé pokoje, jeden z nich dokonce po dobu 7 let. Za asistence policie a v přítomnosti majitele nemovitosti objekt opustili,“ uvedla Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté všem ve zkráceném řízení sdělili podezření z neoprávněného zásahu do práva domu, bytu nebo nebytového prostoru. Přiznali se a vysvětlili, že nemají kde bydlet. „Všichni podezřelí mají několik záznamů v rejstříku trestů, mladá žena byla jednou soudně trestaná. Nyní jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ uzavřela Kozumplíková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR