Policisté během víkendu zadrželi u hranic 120 migrantů

Na 31 cizinců ukrytých v dodávce narazili policisté koncem května. Foto: Policie ČR

ZLÍNSKÝ KRAJ – Nebývale velký počet migrantů z Blízkého východu zajistili policisté na hranicích se Slovenskem. Hlídky o uplynulém víkendu narazili hned na 120 osob, které u nás pobývaly neoprávněně. Informoval o tom policejní mluvčí Petr Jaroš.

Do pátrání po migrantech se zapojily desítky policistů z cizinecké i pořádkové policie, nasazen byl vrtulník i dron. „K jednotlivým záchytům došlo mimo jiné v okolí Velkých Karlovic, Žítkové, Strání či Bojkovic. Policisté poté migranty transportovali na služebnu cizinecké policie ve Zlíně k provedení dalších úkonů. Vzhledem k opravdu vysokému počtu zajištěných migrantů si velkou část z nich v rámci výpomoci následně převzali policisté z jiných krajů. Policisté následně mimo jiné ověřovali oprávněnost pobytu cizinců na našem území,“ uvedl Jaroš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po dobu procesních úkonů zůstanou běženci v zařízeních pro zajištění cizinců. Následně budou v rámci readmisní dohody předání do státu, že kterého do České republiky dorazili.

Na početné skupiny migrantů policisté narazili už v květnu. Nejdřív ve Valašských Kloboukách odhalili 31 cizinců bez dokladů, o pár dní později jich v okolí města zajistili dalších 36. Později zadrželi dodávku ve Střelné, v níž se ukrývalo 31 lidí. Všichni podle policie pocházeli z Blízkého východu.