V Otrokovicích netradičně přestřihli pásku při slavnostním otevření opraveného koupaliště

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Téměř dva tisíce návštěvníků si nenechaly ujít zahájení prázdnin na koupališti, které prošlo rozsáhlou rekonstrukcí. Oficiální otevření si malí i velcí užili zcela zdarma a den jim zpestřil zábavný program.

Přesto, že koupaliště je v provozu už přibližně měsíc a má za sebou první zatěžkávací zkoušky, slavnostní otevření radnice plánovala až na první prázdninový den, kdy si vstup zdarma mohli užít opravdu všichni. Děti se bavily při zábavné show s LOLO a LULU, medvídky, kteří pro ně připravili hry, písničky i bubliny. Zejména dámy využily připravenou fitness zónu s Wave Fitness, kdy si mohly při zkrácených lekcích vyzkoušet active walking na strojích, jumping na trampolínkách nebo bosu. Pro ty, kterým se nechtělo ven z vody, byl připraven aqua aerobik.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pozornost upoutala také netradiční forma přestřižení pásky, kterého se společně zhostili otrokovická starostka Hana Večerková i oba místostarostové Ondřej Wilczynski a Petr Ťopek. Využili k tomu novou skluzavku do velkého bazénu. Zatímco starostka držela pásku, oba místostarostové jako správní sportovci, stylově oděni do retro proužkovaných plavek, doběhli ke skluzavce a po odpočítání přítomnými lidmi překonali pásku sjetím skluzavky. Podobně to kdysi dělával i J. A. Baťa – při otevření otrokovického koupaliště patřil mezi první, kdo stáli v řadě u skluzavky. Tento fakt je vyobrazen i na fotografii na informační ceduli v areálu koupaliště.

„Velmi mě těší, že si slavnostní den na koupališti všichni užili. Největší radost mám, když vidím šťastné děti, které si využívají všeho, co se jim nabízí i areál zaplněný lidmi, kteří k nám přijeli strávit kousek léta. Spokojení lidé jsou tím, co dává naší práci smysl,“ radovala Hana Večerková.

K rekonstrukci vedla dlouhá cesta

O opravě městského koupaliště se začalo jednat už v roce 2019. Než ale stavební práce začaly, uběhly dva roky. „Loni tak došlo k instalaci turniketů, zavedení plateb kartou a čekalo se na konec sezóny, aby se mohlo hned v říjnu začít s přestavbou. Vybouráno bylo původní brouzdaliště, pod kterým pracovníci dokonce objevili pozůstatky toho úplně původního ještě z Baťovské éry. V jednu chvíli tento prostor vypadal jako jedna velká díra, protože se hloubily jámy pro betonové prefabrikáty, kam se pak uložily všechny potřebné bazénové technologie,“ přiblížila Hana Večerková.

Postupně se pracovalo na brouzdališti, které má betonový základ a je vyloženo bazénovou fólií. Přibyla také řada prvků pro děti. „Z dosavadního provozuje zřejmé, že se dílo povedlo a jako dobrý tah vnímám i šikminu mezi dětskými bazény, po které se děti s oblibou vozí jako po skluzavce,“ zhodnotila starostka.

Městské koupaliště je v závislosti na počasí otevřeno každý den od 10 do 19 hodin. Základní vstupné činí 80 korun pro dospělého a 30 korun pro děti od šesti do patnácti let. Ceník nabízí i řadu zvýhodnění pro rodiny s dětmi. Bezplatně je zde k využití beachvolejbalové i streetballové hřiště, stůl pro ping-pong a pro nejmenší děti pak herní souprava se skluzavkou, houpačkami a pískovištěm. Lehátka je možné zapůjčit za poplatek.