Vsetín je nejlepší město přátelské k seniorům

Foto: město Vsetín

VSETÍN – V soutěži Obec přátelská seniorům Vsetín porazil taková města, jako je Praha nebo Plzeň a získal první místo a finanční ohodnocení více než 800 tisíc korun. Na akci město prezentovalo projekt, který je zaměřen na dříve narozené a jejich aktivity.

Do soutěže o nejpřátelštější obec se letos přihlásilo 97 měst a obcí z celé České republiky. Na plné čáře vyhrál Vsetín, který ve svém projektu Vsetínský senior sdružuje na 1500 dříve narozených. Aktivity pro ně vymýšlí již třetím rokem, nejvyužívanější službou je Senior taxi, které uskutečnilo už přes 17 tisíc jízd, oblíbená je i jóga s plaváním pod širým nebem, výlety na podporu zdravé kondice nebo společenské akce.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Finanční výhru využijeme na novinky například kurzy využití moderních technologií, školení první pomoci, mezigenerační aktivity, rozšíření cvičení jógy v relaxačním studiu nebo nedělní plavání,” prezentovala na slavnostním vyhlášení soutěže místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová. Projekt si klade za cíl začlenit seniory do moderního světa, naučit je práci s počítačem, posílit mezigenerační vazby a motivovat je k seberealizaci v jejich věku.