V uherskohradišťské porodnici už se letos radovali ze 700 dětí a 5 párů dvojčátek

Foto: UHN

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Porodníci v Uherském Hradišti letos přivítali na světě celkem 714 miminek, z toho 359 holčiček a 355 chlapečků. Dvojnásobnou radost z dvojčátek tu měli hned pětkrát.

Nejvíce miminek se narodilo hned začátkem roku, v lednu totiž přišlo na svět 137 dětí. Naopak nejméně práce měli porodníci v dubnu, kdy uvítali rovných 100 novorozenců. V porovnání s předchozím rokem, kdy se v průběhu prvních šesti měsíců narodilo rekordních 808 dětí, zaevidovali letos zdravotníci téměř o stovku novorozenců méně.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejčastěji rodiče sáhli po klasických českých jménech. „Mezi holčičími jmény kralovaly Terezy, Sofie a Natálie, u chlapců rodiče nejčastěji volili Matyáše, Adama, Dominika a Davida. Objevila se však i jména, která budeme v našem kalendáři hledat marně. Patří mezi ně například Kleo, Eliot, Dezideriuz, Frey, Scarlett či Solomia,“ říká staniční sestra oddělení šestinedělí Šárka Došková.

Nejvyšší porodní váhu měl novorozenec s necelými 4 800 gramy, naopak nejmenší miminko vážilo 1 770 gramů. Rodiče dětí s nízkou porodní váhou však nemusí mít strach, o miminka je tu totiž perfektně postaráno. Dokládá to i skutečnost, že porodnice letos získala status Perinatologického centra intermediální péče. „Vzhledem k vysokému počtu porodů i nově zřízenému specializovanému centru chystá Uherskohradišťská nemocnice v příštím roce rozšíření lůžkového oddělení. Navýšením kapacity se zlepší komfort jak pro pacientky, rodičky a novorozená miminka, tak pro personál,“ dodává primářka porodnicko-gynekologického oddělení Soňa Pánková.