Historická vozidla vyjedou o prázdninách naposledy tento víkend

Foto: Vojtěch Cekota a Věroslav Horák

ZLÍN – Nostalgické jízdy městskou hromadnou dopravou se završí v neděli 14. srpna, kdy dopravní podnik nasadí historická vozidla na trolejbusovou linku 9 a autobusovou linku 33 a tím zakončí čtyři prázdninové neděle věnované tomuto oblíbenému zážitku.

Historické vozy cestující provezly již třemi nedělemi, ohlas byl velký. Nadšení pasažéři cestovali i více okruhy, fotili se u vozidel, přicházely celé rodiny pamětníků, kterým se na krátký čas vrátilo mládí. „Jsme si vědomi, že veřejnost má o historická vozidla MHD zájem. Proto je nasazujeme do běžného provozu nejen při státních svátcích nebo během našeho červnového dne otevřených dveří, ale právě i o některých prázdninových nedělích. Je to náš příspěvek k vytváření příjemné atmosféry ve městě, které rozvíjí svůj systém hromadné dopravy už 78 let,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Tečku za prázdninami tak můžete udělat tuto neděli, kdy na trase mezi Baťovou nemocnicí a obratištěm Jižní Svahy-Středová vyjede červený historický trolejbus Škoda 9 Tr a mezi Bartošovou čtvrtí, Zdravotnickou školou a točnou Paseky se svezete červeno-krémovým historickým autobusem ŠM 11.